معجزات برنج قهوه ای

۱۳۹۶-۱۱-۱۳ ۲۰:۳۲:۵۰ +۰۳:۳۰

معجزات برنج قهوه ای

دوستای عزیز… امروز یه مقاله میخوندم درباره برنج قهوه ای که لازم دیدم براتون ترجمه کنم. البته چون خیلی مفصل و طولانیه و برای اینکه حوصلتون سرنره، تیکه تیکه ش میکنم و براتون پست میکنم تا بهتر متوجه بشین که این برنج شناخته نشده واقعا چه ماده با ارزشیه بر خلاف برنج سفید و فراوری شده. البته قبلا کم و بیش درباره مضرات برنج سفید هم صحبت کردیم که اینجا میتونین ببینین.
لطفا در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به عزیزاتون مخصوصا اونایی که دیابت دارن مارو همراهی کنین

برنج قهوه ای یکی از با ارزش ترین منابع غذایی در دنیاس. برنج سفید با ساییدن و کندن هسته برنج قهوهوای و از دست دادن مقدار بسیار قابل توجهی از ارزش غذایی اون به دست میاد.
وقتی برنج قهوه ای به برنج سفید تبدیل میشه ، حجم بسیار زیادی از ویتامین B و ۹۰% از ویتامین B6 و نیمی از منیزیم و فسفر و بیش از نیمی از آهن و فیبر و اسیدهای چرب پایه ش رو از دست میده.
برنج سفید هرگز ارزش غذایی برنج قهوه ای رو نخواهد داشت. ( درباره برنجهایی که جدیدا از کشورهای دیگه و از پلاستیک و رزین تولید و وارد کشور میشه اصلا حرفی نمیزنیم).

آشپز Nava Atlas نویسنده کتابهای مختلف آشپزی گیاهی، در سایتش مینویسه : اگرچه برنج سفید یک ماده غنی شده به نظر میاد اما نمیتونه  حداقل ارزش غذایی لازم برای یک وعده غذا رو داشته باشه. خصوصا از نگاه سازمان غذایی آمریکا(FDA).

هر فنجون برنج قهوه ای (۲۱۶ گرم) کالری بسیار کم، فیبر بسیار زیاد، بدون قند و گلوتن است.
برنج قهوه ای منبع بسیار عالی از منیزیوم و فسفر و سلنیوم و تیامین و ویتامین B6 و منبع بسیار غنی از منگنز هست .
یک فنجون برنج قهوهای ۸۸% از نیاز روزانه منگنز بدن رو تامین میکنه.

❓❓سوال: آیا نخوردن برنج سفید باعث ریزش مو میشه؟ خییییییییییر

دوستانی که میگن قطع مصرف برنج سفید ریزش مو میاره باید خدمتتون بگم اطلاعات علمی و تغذیه ای درست ندارن. برنج سفید خیلی خیلی درصد کمی منیزیم و منگنز و روی داره که برای تقویت و رشد مو لازمه. و عده زیادی در دنیا وجود دارن که سالهاس برنج سفید مصرف نکردن و هیچ مشکلی در پوست و مو ندارن.

شخصا کانالها و سایتهایی دیدم که اطلاعات غلط تغذیه ای و رژیمی به مردم دادن..بهتره از سایتهای معتبر خارجی یا مطالبی که در سایت و اینستا و کانال بی برنج گذاشته میشه استفاده کنین.
منتظر قسمتهای دیگه این مقاله باشین.

برای دوستان و دیابتی های عزیز ارسال کنین🙏

4.5 (90%) 2 votes

ثبت ديدگاه

یک × چهار =