آواکادو

۱۳۹۶-۸-۱۱ ۲۰:۳۲:۱۱ +۰۳:۳۰

آواکادو از اون میوه هایی هست که به تازگی وارد بازار ایران شده اما مردم زیاد مصرف نمیکنن. در اصل از خاصیت هاش خبر ندارن که زیاد استفاده نمیکنن.آرتیشو( کنگر فرنگی) برنج قهوه ای..شکر قهوه ای هم همینطورن و مردم زیاد نمیشناسن و استفاده نمی کنن.
آواکادو ممکنه کمی گرون باشه اما باور کن مقدار مواد مفیدی که به بدنت میرسونی خیلی ارزشش بیشتر از قیمتشه.

در هر ۱۰۰ گرم آواکادو :
۲۶%ویتامین k
۱۷% ویتامین C
۲۰% فولیک اسید
۱۴% پتاسیم
۱۴% ب۵
۱۳%ب۶
۱۰% ویتامینE
و مقدار کمی منیزیم، منگنز، آهن، فسفر،ب۱،ب۲،ب۳
هر ۱۰۰ گرم ۱۶۰ کالری
۲گرم پروتئین، ۹ گرم کربوهیدرات و ۱۵ گرم چربی مفید. #آواکادو کاملا خالی از کلسترول و سدیم هست. مقدار پتاسیم بالایی که داره حتی از موز هم بیشتره. و البته میدونین که پتاسیم چه نقش مهمی در برقراری تعادل یونی -الکترونی قلب داره!
داشتن مقدار کافی پتاسیم باعث کاهش فشار خون- کاهش مشکلات کلیوی و کاهش حملات قلبی میشه. پس معلوم شد چقدر آواکادو برای قلب مفیده ، اگرچه میوه چربیه و ۷۷% از کالریش بخاطر چربیه مفیدیه که داره . اما فقط چربی نیست و مقدار زیادی اسید اولئیک داره که این اسید چرب رابطه مستقیمی با کاهش التهابهای پوستی و تاثیرات خیلی مفیدی روی ژنهایی داره که مربوط به سرطان هستن. یعنی ضد سرطانه. اسید اولئیک در روغن زیتون هم هست.
آواکادو سرشار از فیبره.دیگه حتما از نقش مهمی که فیبر توی سلامتی داره خبر دارین.۱۰۰ گرم آواکادو ۷ گرم فیبر داره که ۲۷% مقدار پیشنهادی روزانه س..
خلاصه اینکه به قدری این میوه پر از خاصیت و مفیده و هرچی بگم کم گفتم. خیلی از مدلها و افراد معروف و خوش هیکل مثل شکیرا ، جنیفر، صدف طاهریان توی رژیم غذاییشون حتما از آواکادو استفاده میکنن چون نقش مهمی توی کاهش وزن و تناسب اندام داره .همچنین :

🚩 بهبود دهنده آرتریت و بینایی
🚩 لاغر کننده
🚩افزایش دهنده احساس سیری
🚩بهبود دهنده اثرات سوختگی

به این مطلب امتیاز بدهید

ثبت ديدگاه

16 + پنج =